Merkato

Merr fund telenovela, Papu Gomez transferohet në Spanjë

Merr fund një herë e përgjithmonë telenovela “Papu Gomez”. Sulmuesi argjentinas, pas tre viteve të magjishme në Bergamo, i thotë lamtumirë Atalantës dhe është gati për të nisur një përvojë te re. Gjithçka është e kryer, 32-vjeçari do të transferohet te Sevilla, e cila do të shpenzojë 7.5 milionë euro. Orët në vazhdim futbollisti do të udhëtojë drejt Andaluzisë për të firmosur kontratën që do ta lidhë me klubin e drejtorit Mochi deri në vitin 2024 me pagë 3 milionë euro në sezon (shumë më tepër nga ç’fitonte tek Atalanta).

Një lamtumirë e dhimbshme dhe e pashmangshme pas zënkës me Gasperinin në pushim të ndeshjes së Championsit ndaj Midtjylland 1 dhjetorin e kaluar. Më pas ai nuk u grumbullua në trasfertën e Udines, ndërsa kundër Juventusit dhe Fiorentinës qëndroi n stol. Që nga ky moment nuk u përfshi më në skuadër, kështu që largimi nga Bergamo ishte i detyrueshëm.

Dëshira e Gomezit ishte t’i bashkohej Interit ose Juventusit po në Serinë A, por Atalanta nuk ka dashur të përforcojë rivalët. Në fund, drejtuesit e klubit bergamask pranuan ofertën e Sevillas, që i afrohej edhe kërkesës së tyre: 5.5 milionë euro “cash” dhe 3 të tjera në formë bonusesh (750 mijë euro i përfiton Catania që kishte ruajtur një përqindje të cakuar të kartonit).

Gomez do të firmosë për 3 sezonet e ardhshme me Sevillan dhe do të mund të luajë në 1/8-at e Championsit, kundër Borussias së Dortmundit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency