Euro 2020

Merr “jetë” Euro 2020, Kosova në grup me Holandën nëse kualifikohet, por rrezikon 3 superfuqi!

Merr jetë faza finale e Euro 2020. Në kryeqytetin e Rumanisë Bukuresht, një nga 12 qytet organizatore të Europianit të verës së ardhshme është hedhur pasditen e sotme shorti i fazës së grupeve, ku rëndësi për të gjithë shqiptarët përbën Kosova. Në rast se dardanët triumfojnë në play-off e Ligës D të Ligës së Kombeve ndaj përfaqësueseve si Maqedonia e Veriut, Gjeorgjia e Bjellorusia do të bëjë pjesë në grupin C të fazën finale të Europianit, dhe do të sfidojë përfaqësuese të tilla si Ukraina, Holanda e Austria, por kjo do të ndodhë vetëm nëse play-offin e Ligës A të Ligës së Kombeve nuk e fiton Rumania pasi në rast të kundërt Kosova do të spostohet në grupin F që është grupi i ferrit pasi bëjnë pjesë tre përfaqësuese të mëdha si Gjermania, Franca dhe kampionët në fuqi të Portugalisë. Short disi me fat për Italinë që u shortua në grupin A bashkë me Turqinë, Zvicrën dhe Uellsin.

Grup i lehtë në letër edhe për Belgjikën që i njihte që më parë dy nga kundërshtarët e saj që ishin Rusia dhe Danimarka ndërkohë që në grupin B shkoi edhe Finlanda. Në grupin D Anglia do t’i masë forcat me Kroacinë ku do të kërkojë të marrë për gjysmëfinalen e humbur në Euro 2020 por edhe me Republikën Çeke dhe fituesen e play off-it të Ligës C të Ligës së Kombeve ku bën pjesë edhe Skocia që është vendet organizatore të Euro 2020 por edhe Norvegjia, Serbia e Izraeli. Grupi E për Spanjën që do t’i luajë ndeshjet e saja në Bilbao dhe do t’i masë forcat me Suedinë, Poloninë dhe fituesen e play off-it të Ligës B të Ligës së Kombeve ku bëjnë pjesë Bosnje Hercegovina, Sllovakia, Republika e Irlandës dhe Irlanda e Veriut. Europiani i verës së ardhshme do të jetë i veçantë pasi do të zhvillohet në 12 vende të ndryshme me rastin e 60 vjetorit të Europianit të parë që është luajtur. Në raundin e 1/16-ave kualifikohen vendet e para dhe vendet e dyta të çdo grupi dhe 4 vendet e treta më të mira.

Grupi A

1- Turqia

2- Italia

3- Uells

4- Zvicra

Grupi B

1- Danimarka

2- Finlanda

3- Belgjika

4- Rusia

Grupi C

1- Holanda

2- Ukraina

3- Austria

4- Fitues i Play-Off D (Gjeorgji, Maqedoni e Veriut, Kosovë, Bjellorusi )

Grupi D

1- Anglia

2- Kroacia

3- Fitues i Play-Off C (Skoci, Norvegji, Serbi, Izrael)

4- Republika Çeke

Grupi E

1- Spanja

2- Suedia

3- Polonia

4- Fitues i Play-Off B (Bosnjë-Hercegovinë, Sllovaki, Irlandë, Irlandë e Veriut)

Grupi F

1- Fituesi i Play-off A (Islandë, Bullgari, Hungari, Rumani)

2- Portugalia

3- Franca

4- Gjermania

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency