Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Merr tri pikët ndaj Reims, Nice nuk i ndahet garës për kreun

Nice merr tri pikët në sfidën e javës së 15-të të Ligue 1 ndaj Reims, me ndeshjen që u mbyll me rezultatin 2-1.

Ndeshja ishte shumë e luftuar, duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me porta të paprekura.

Lexoni edhe:

Në minutën e 55’ Laborde zhbllokoi sfidën dhe kaloi vendasit në avantazh.

Ndërkohë miqtë reaguan në minutën e 78’, me Abdelhamid që barazoi për Reims.

Vetëm katër minuta më pas Boga riktheu avantazhin të ekipi i tij dhe vulosi fitoren.

Pas javës së 15-të të Ligue 1, Nice renditet në vend të dytë me 32 pikë, katër më pak se PSG-ja kryesuese, teksa Reims renditet në vend të gjashtë me 23 pikë.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...