Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Merret vendimi për Juventusin, Gjykata zbardh penalizimin për bardhezinjtë

Klubi i Juventusit është dënuar me një gjobë prej 718.000 eurosh në lidhje me manovrat mbi pagesat e lojtarëve. Ky vendim vjen si pasojë e një marrëveshje mes Prokurorisë Federale dhe klubit bardhezi që pranoi fajin dhe përfitoi një dënim më të zbutur.

Për klubin torinez i rëndësishëm është fakti që nuk u penalizuan me pikë duke qenë se në këtë sezon morën një penalitet me 10 pikë për shkak të çështjes së plusvalencave. Sakaq, penalitete në gjoba ka pasur edhe për disa nga drejtuesit e së të kalurës ndërsa diferencë bën ish-presidenti Andrea Agnelli i cili ka vendosur ta vazhdojë këtë proçes i ndarë nga klubi.

Lexo edhe:

Tashmë, Juventus ka vetëm një front të hapur dhe është ai me UEFA-n që gjithashtu kërcënin bardhezinjtë me mospjesëmarrje në kompeticionet europiane për sezonin e ardhshëm, Europa League apo Conference League duke qenë se bardhezinjtë janë jashtë garës për një biletë në Champions League.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...