Futboll

Merret vendimi për lirimin e Al-Araibit

Futbollisti nga Barheini, Hakeem Al-Araibi, i cili kishte fituar statusin e azilantit politik në Australi, është liruar nga burgu në Tajlandë, pasi gjykata tajlandeze ka vendosur të hedhë poshtë kërkesën për ekstradimin e tij në vendin e origjinës, ku e akuzonin për vandalizëm.

Lajmi ka gëzuar Al-Araibin dhe përkrahësit e tij, që kanë nisur një fushatë botërorë duke bërë thirrje për lirimin e tij.

Al-Araibi ishte arrestuar dhe mbajtur në paraburgim në nëntor, teksa po kalonte muajin e mjaltit në Tajlandë. Arrestimi i tij u bë me kërkesë të autoriteteve të Bahreinit.

Ai ishte dënuar në mungesë në vitin 2014 me dhjetë vjet burgim. Al-Araibi iku në Australi dhe mori statusin e refugjatit në vitin 2017. Ai luan për skuadrën gjysmë profesioniste nga Melbourne, Pascoe Vale.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency