Serie A

Mertens: Dua rekordin e golave për Napolin

Dries Mertens, për të dytin vit radhazi, po kalon një formë të shkëlqyer dhe po udhëheq Napolin drejt sukseseve me golat e shumtë të shënuar.

Holandezi është aktivizuar në një rol të ri nga Sarri, atë të qendërsulmuesit të fshehur dhe ka bërë që të mos ndihet aspak mungesa e polakut Milik, nga dëmtimet e njëpasnjëshme.

Krahas objektivave me klubin, Mertens duket se ka edhe një objektiv përsonal te Napoli, që të thyejë rekordin e golave të shënuar për këtë klub.

“Jemi në një moment mjaft të mirë, sepse prej vitesh luajmë bashkë dhe njohim lojën e njëri-tjetrit. Me Sarrin po luajmë në nivele të larta dhe jam i bindur që këtë vit do të fitojmë një trofe të rëndësishëm, me titullin si synim kryesor. Në Napoli kemi gjithmonë mbështetjen e lojtarit të 12, që është tifozëria e zjarrtë. Sa i përket golave, unë mendoj se thjesht po bëj detyrën time, sepse golat duhet t’i bëjë pikërisht sulmuesi. Do të doja shumë që të thyeja rekordin e golave të shënuar për Napolin dhe uroj të arrij edhe këtë objektiv timin, në mënyrë që emri im të mbahet mend gjatë nga napolitanët”, tha Mertens.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency