Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Merveille merr vizën, nga kombëtarja e Kongos te Getafe

Getafe kishte shpenzuar plot 400 mijë euro për kartonin e tij, para që shkuan në arkat e Tiranës, por kongolezi Merveille Ndockyt, zbulimi i sezonit të kaluar te bardheblutë, për arsye dokumentacioni nuk ka mundur të shkelë në Spanjë. Menjëherë pas përfundimit të grumbullimit me kombëtaren e Kongos, 19-vjecari është pajisur me vizë dhe është nisur menjëherë drejt vendin iberik, për t’iu bashkuar skuadrës spanjolle që zotëron kartonin e tij.

Futbollistin afrikan, që sezonin e kaluar shënoi 5 gola në ndeshjet e Superiores me fanellën e Tiranës, e pret një eksperiencë e re në një prej kampionateve më cilësore në botë, ku do të mund t’i jepet mundësia për të qenë përballë emrave më të medhenj të futbollit, si Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

Ky është rasti ideal për t’u marrë shembull sesi një talent i Superiores mund të hedhë një hap kaq të madh cilësor në karrierë.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Kategoria Superiore

Kastrioti ka kryer tri përforcime në ditën e fundit të merkatos. Klubi krutan ka siguruar shërbimet e Arturo Reginaldos, Moustapha Camara dhe Stuart Gjetës....

Kategoria Superiore

Pas dy vitesh në Turqi mes Superligës dhe Ligës së Parë ku u aktivizua me Menemenspor dhe Boluspor, Gentian Selmani rikthehet në Abissnet Superiore....