Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Mes dy dueleve europiane, Olympiacos kërkon shtyrjen e “finales” së titullit

Olympiacos do të sfidojë hungarezët e Ferencvarosit për një biletë në raundin e 1/8-ve në Conference League. Takimi i parë do të zhvillohet të enjten (18:45) në Pire. Dueli i kthimit, pas një jave në “Groupama Arena” të Budapestit.

Në mes të ndeshjeve europiane është “finalja” e titullit kampion përballë PAOK-ut kryesues. Drejtuesit e Olympiacosit kanë kërkuar që të shtyhet dueli i fundjavës në Selanik, i programuar për të dielën e 18 gushtit.

Lexo edhe:

Liga greke informoi se gjatë ditës së enjte do të mbahet një mbledhje e jashtëzakonshme e bordit drejtues për të shqyrtuar kërkesën e Olympiaciosit, e bërë ditën e martë.

Skuadra nga Pireu, rekordmene e futbollit grek me 47 tituj kampionë, renditet në vendin e katërt me 44 pikë, 7 më pak se PAOK-u.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...