Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Mes dy klubeve të Serisë A, mesfushori i kombëtares bën zgjedhjen përfundimtare

Merkato e verës do të sjellë ndryshime sa i takon karrierës së Ylber Ramadanit. Mesfushori i kombëtares është një element i spikatur në Skoci në radhët e Aberdeen dhe si i tillë nuk ka kaluar pa u vënë re edhe nga klubet e Serisë A.

Për momentin janë dy klubet të cilat kërkojnë shërbimet e ish-lojtarit të Partizanit, Lecce dhe Hellas Verona. Madje, këta të fundit kanë dërguar edhe një ofertë në drejtim të Aberdeen duke lënë mjaft të kënaqur klubin skocez. Mirëpo, është Ramadani ai i cili mban “peng” akordin pasi është i “joshur” nga projekti i klubit të Lecces.

Lexo edhe:

Për momentin nuk ka një akord mes Lecces dhe Aberdeen, megjithatë futbollisti shqiptar ia ka bërë të qartë dëshirën e tij drejtuesve skocezë dhe është i bindur se dy klubet do të gjejnë gjuhën e përbashkët në ditët në vijim.

 

Nëse transferimi mbyllet me sukses, atëherë Serie A do të përfaqësonte mundësinë e artë në karrierën e 27-vjeçarit që e ka nisur futbollin nga Ferizaj, për të kaluar më pas te Prishtina, Drita, Partizani, Vejle, Budapest e në fund Aberdeen.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...