Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Mes Man City e Bayernit, “gjiganti” spanjoll futet në garë për Cancelon

Joao Cancelo u huazua në merkaton e janarit nga Manchester City te Bayern Munchen. Lojtari portugez humbi postin e titullarit te kampionët e Anglisë. Situata e krijuar ndikoi që të pranonte ofertën bavareze në ditën e fundit të merkatos dimërore.

Blerja e tij nga Bayern Munchen nuk është e sigurt, ndërkohë që është pothuajse i pamundur rikthimi i 28-vjeçarit te City. Të paktën për aq kohë sa në stol do të jetë Pep Guardiola.

LEXO EDHE:

Në kushte të tilla, në garë për anësorin e djathtë është futur Barcelona. Klubi katalanas e cilëson lojtarin e kombëtares portugeze si përforcimin ideal për krahun e djathtë.

Xavi e vlerëson shumë, edhe prej faktit që Joao Cancelo mund të mbulojë pozicione të tjera në fushë. Presidenti Laporta po përgatit një ofertë zyrtare për ta transferuar në “Camp Nou” gjatë merkatos së verës.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...