Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Mes më të mirëve të këtij sezoni, ecuria e Xhakës “rrëmben” qendrën e vëmendjes së Arsenal

Duke pasur parasysh mënyrën se si Arsenali ka luajtur deri më tani këtë sezon, është tepër e vështirë të zgjedhësh vetëm një lojtar si më i miri i “The Gunners”.

Gabriel Jesus ka qenë një zbulim, edhe pse golat e tij janë të pakët, ndërsa Ben Ëhite, Gabriel Martinelli, Thomas Partey dhe William Saliba kanë qenë sensacionalë.

Megjithatë Granit Xhaka ishte me të vërtetë i jashtëzakonshëm.

Historia e Xhakës te Arsenal ka qenë tema e sezonit dhe nivelet e tij të qëndrueshmërisë kanë qenë të palëkundura. Ai është transformuar nën drejtimin e Artetës dhe duket qartë se po e pëlqen rolin më të avancuar të mesfushës në të cilin po vepron tani.

Tre gola dhe tre asistime në 14 ndeshje ku ka qenë titullar janë një kthim i mirë dhe ai meriton çdo lavdërim për ecurinë deri në këtë pikë të sezonit.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...