Serie A

Mes Napolit dhe Kombëtares, krenaria e Rrahmanit: S’më kishte ndodhur më parë në karrierë

Mbrojtësi i Napolit, Amir Rrahmani, bën bilancin e sezonit. Në një intervistë për mikrofonat e Radio Kiss Kiss, mbrojtësi dardan theksoi rëndësinë e kthimit të napolitanëve në Champions.

“Ishte një vit në të cilin e arritëm objektivin tonë, por me pak fat mund të kishim bërë pak më shumë. Por kështu shkoi dhe ne duhet të jemi të lumtur për vendin e tretë dhe rikthimin në Champions League. Ishte një sezon pozitiv”.

Ish-mbrojtësi i Partizanit shpreh keqardhjen që në disa ndeshje gjërat nuk shkuan mirë. Më pak fat, Napoli mund të kishte synuar “Scudetton”.

“Mund të kishim bërë më mirë – shpjegon Rrahmani – nëse në disa ndeshje gjërat do të kishin shkuar ndryshe. Për shembull me Milanin nuk kishim pësuar as një goditje në portë në pjesën e parë, pastaj ata fituan. Na vjen keq, sepse edhe ne donim “Scudetton”. Sezoni ishte i vështirë – shton ai – por në të njëjtën kohë i bukur. Kemi luajtur shumë ndeshje me stadiumin plot, nuk e kisha parë kurrë më parë dhe është një gjë shumë e bukur. Jam i lumtur, sepse ky ishte viti në të cilin kam luajtur më shumë në karrierën time. Kam luajtur pesëdhjetë ndeshje, duke përfshirë dhe ato me Kombëtaren dhe është viti i parë që më ndodh, kam shënuar edhe katër gola me Napolin dhe të tjerë me Kombëtaren, është një sezon pozitiv”.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency