Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Mesazh i qartë për rivalët e përjetshëm, Leao gati për përmbysjen e madhe

Rafael Leao e vuajti shumë faktin që nuk luajti dot ndaj Interit. Njësoj si të gjithë tifozët e Milanit. Të shohësh skuadrën duke humbur dhe të mos kesh mundësinë të japësh kontributin tënd, është diçka e vështirë për t’u pranuar.

Gjithsesi, Milani e ka edhe një mundësi për të siguruar kualifikimin në finalen e Champions League. Por, kuqezinjtë duhet të përmbysin humbjen 0-2 të sfidës së parë.

Ylli portugez ka lënë pas problemet fizike dhe të martën do të zbresë në fushë, me misionin për të thyer mbrojtjen zikaltër dhe për të tentuar deri në fund kualifikimin.

Lexo edhe:

Gjithçka në kohën e duhur, asnjëherë mos festoni përpara kohe”, shkruan sulmuesi i majtë në rrjetet sociale. Një mesazh i qartë për rivalët e përjetshëm.

Interi është shumë më afër finales, por te Milani nuk janë dorëzuar ende. Sidomos me Leaon në fushë, tek i cili do të jenë gjithë sytë dhe zemrat e popullit milanist. Me besimin se festa do të ndërrojë ngjyra në takimin e kthimit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...