Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Mesazh paqeje në finalen Argjentinë-Francë, FIFA refuzon kërkesën e Zelensky-t

Kërkesa e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky për të ndarë një mesazh për paqen botërore përpara fillimit të finales së Kupës së Botës të dielën u refuzua nga FIFA.

“CNN” raporton se Zelensky ofroi të shfaqej në një lidhje me video me tifozët në stadiumin e Katarit, para ndeshjes, por u befasua nga përgjigja negative e FIFA-s.

Megjithatë, bisedimet midis Ukrainës dhe organit drejtues të sportit janë ende në vazhdim. Media amerikane ka kontaktuar FIFA-n për koment, por ende nuk është përgjigjur.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...