Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Mesazhi i djalit të Maradonës për Mourinhon: Të dua aq sa ti ke dashur babanë tim!

Të dielën e kaluar, José Mourinho përfitoi nga vizita e Romës në Napoli për të nderuar Diego Armando Maradonën. Trajneri portugez vendosi një buqetë me lule në muralin kushtuar legjendës, i rrethuar nga tifozë napolitanë. Një veprim për t’u vlerësuar nga trajneri i Romës, mik i “Pibe de Oro”. Mourinho ishte aty me djalin e Maradonës, Diego Maradona Junior, i cili postoi një foto me trajnerin, shoqëruar me një mesazh të këndshëm në llogarinë e tij në rrjetet sociale.

“U përqafuam dhe emocionuam duke kujtuar babanë tim. Jose Mourinho, mik i vërtetë dhe besnik i Diegos dhe më pas i Maradonës, mik në të mirë dhe të keq.

Të dua shumë, aq sa ti ke dashur babanë”.

Llogaria zyrtare e José Mourinhos reagoi duke e komentuar me zemër postimin.

https://www.instagram.com/p/CcfJBO3qrOG/

 

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...