Femrat

Mesazhi i Dukës për kualifikim historik të Vllaznisë: Jeni krenaria e Shqipërisë!

Kualifikimi historik i Vllaznisë në fazën e grupeve të Champions League është meritë e një pune të jashtëzakonshme të bërë prej vitesh dje e një strategjie të Federatës Shqiptare të Futbollit në përkrahje të futbollit të femrave. Armand Duka, kreu i qeverisë së futbollit tonë, nëpërmjet një mesazhi në faqen e tij në Facebook, e quan ekipin kuqeblu të femrave krenari të qytetit të Shkodrës dhe të gjithë Shqipërisë.

Postimi i Dukës:

“Futbolli është i bukur se na dhuron emocione të ndryshme ditë pas dite.

Sot Vllaznia e vajzave ka shkruar historinë me fitoren kundër ekipit ukrainas të Vorskla Kharkiv dhe tashmë do të marrë pjesë në grupe të Champions League për herë të parë.

Urimet e mia më të sinqerta për vajzat e Vllaznisë, stafin drejtues dhe Presidentin Lazër Matija. Urime për punën e përditshme me vullnet, pasion e përkushtim për të qenë krenaria e qytetit tuaj të mrekullueshëm Shkodrës, por edhe Shqipërisë.

Në FSHF kemi bërë një punë të jashtëzakonshme për mbështetjen e futbollit të vajzave, por ju na treguat me punën tuaj se duhet të bëjmë më shumë.

E tani, të jemi gati të shohim vajzat tona të Vllaznisë të shkruajnë historinë e të na përfaqësojnë denjësisht në Europë.

Urime Vllaznia. Urime vajza!”

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency