Sport

Mesazhi i presidentit të KON-it nga shtëpia: Bëni aktivitet fizik

Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach, dha një mesazh domethënës nga shtëpia e tij për të gjithë komunitetin e sportit. Ish-kampioni olimpik në skermë, aktualisht në krye të KON-it, e shpërndau mesazhin nga shtëpia e tij në Lozanë, që është njëkohësisht dhe selia e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, teksa ishte duke u ushtruar me një biçikletë.

Bach theksoi se, pavarësisht se askush nuk mund të jetojë për momentin me një ritëm normal, është e rëndësishme që të gjenden çdo ditë mënyra të ndryshme për të përballuar krizën. Sporti dhe aktiviteti fizik, theksoi ai, në këtë aspekt luajnë një rol shumë të rëndësishëm. Sipas Bach, është thelbësore që njerëzit të qëndrojnë të shëndetshëm dhe të stërviten nga pak çdo ditë, për të qenë gati kur t’i rikthehen jetës sociale dhe profesionale.

Gjithashtu ai përshëndeti të gjithë atletët olimpikë, duke u kërkuar njerëzve që t’u bashkohen programeve të tyre “online”, për të qëndruar të fortë, aktivë dhe të shëndetshëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency