Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Mesazhi për tifozët dhe “thumbimi” ndaj trajnerit, Shaqiri: Urime Portugalisë

Zvicra bëri gjithçka keq, pësoi shumë gola dhe u eliminua nga Kupa e Botës pas humbjes 6-1 ndaj Portugalisë. Kombëtarja luzitane do të sfidojë Marokun në çerekfinalet e Katar 2022, ndërkohë që Xherdan Shaqiri komplimentoi kundërshtarët për triumfin e thellë.

Duhet të urojmë një skuadër të madhe si Portugalia. Në fazën me eliminim direkt, çdo gabim i vogël të ndëshkon”, deklaroi sulmuesi me origjinë shqiptare, i cili nuk e kurseu një thumbim ndaj trajnerit Murat Yakin.

Është gjithmonë e vështirë të analizosh një ndeshje. Ndryshuam planet tona, por ky ndryshim nuk dha frytet që prisnim. Nuk u shprehëm në mënyrën tonë, pavarësisht se e dinim mirë se çfarë duhej bërë. Duhet të pranojmë zgjedhjet e trajnerit, edhe pse u habitëm disi… ”, deklaroi Xherdan Shaqiri.

Në fund një mesazh për tifozët helvetë për humbjen e thellë: “Nuk ishim vetvetja, në emër të skuadrës dua t’u kërkoj ndjesë të gjithë tifozëve zviceranë“.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...