Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Mesazhi prekës i Pele: Shpresoj që një ditë të luajmë së bashku në qiell

Lajmi për ndarjen nga jetë në moshën 60-vjeçare të legjendës argjentinase Diego Armando Maradona, ka shokuar botën e futbollit dhe jo vetëm.

Mes mijëra mesazheve të ngushëllimit, spikat ai i një tjetër futbollisti legjendar, sulmuesit mitik brazilian, Pele.

“Unë humba një mik, ndërsa bota humbi një legjendë. Një ditë shpresoj se do të luajmë së bashku në qiell”, shkroi Pele në llogarinë e tij zyrtare në Instagram.

Diego Armando Maradona u nda nga jeta rreth orës 13:00 të pasdites së sotme (ora argjentinase) pas një ataku kardiak në shtëpinë e tij, ku ndodhej duke u rikuperuar pas një operacioni në tru, të kryer disa ditë më parë.

“Zoti i futbollit ngjitet në qiell”, lamtumirë Diego Armando Maradona

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....