Kategoria Superiore

Mesazhi Skënderbeut, garën e titullit e ka me veten

Të dukesh mirë edhe në ditë të këqija! Skënderbeu ka ditur t’i japë mesazhin e duhur kampionatit që nga “Zeqir Ymeri” nën petkun e dëborës. Ishte një Skënderbe i reduktuar në maksimum, pa Shehin, Jashanicën, Radas, Osmanin e Sabien Lilajn në formacionin titullar. Mungonte thuajse i gjithë boshti i skuadrës, faktor vendimtar në ecurinë e këtyre viteve të fundit, terren që s’të lejon të shprehesh dhe një Kukës që e nis me furi, duke sulmuar vazhdimisht, e shënuar dy gola në pjesën e parë krijuan idenë se Skënderbeut nuk i mbetej veçse të pajtohej me humbjen, duke u ngushëlluar me distancën që, gjithsesi, do të mbetej e konsiderueshme.
Ndodhi krejt e kundërta, Skënderbeu nuk u dorëzua dhe Ali Sowe rezultoi heroi i një rikuperimi thuajse të pabesueshëm. Pa dyshim sulmuesi nga Gambia ka meritat kryesore falë dy golave ku nxjerr në pah gjithë potencialin e tij, potencë, teknikë, nuhatje dhe njohje të portës, por nuk është një barazim vetëm i tij, pikërisht kjo ndeshje ishte një tjetër konfirmim se resurset e skuadrës korçare nuk kanë fund, edhe në ditët më të këqija. Mbi dëborën e “Zeqir Ymerit” ishte radha e sulmuesit nga Gambia të merte skenën, por nëse i hedh një sy ecurisë së Skënderbeut, gjithmonë është gati të dalë dikush për të bërë fatin e skuadrës.

Nëse Sowe është në periudhë jo, spikasin golat e James, nëse edhe nigeriani nuk është në ditën e tij më të mirë, shënon Vila, Muzaka, Gavazaj, Sabien Lilaj apo edhe mbrojtësit si Radas. Tani rivalët janë larg dhe Skënderbeu kampionatin e tij e ka me veten, gjithmonë me detyrën për të mos u dorëzuar, ashtu si pas pjesës së parë në “Zeqir Ymeri”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency