Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Mesfusha në emergjencë totale, ja pse Liverpooli huazoi brazilianin e Juves

Liverpooli është shumë pranë nënshkrimit me brazilianin Arthur Melo, me të cilin trajneri Jurgen Klopp kërkon të mbulojë problemet e shumta me dëmtimet në repartin e mesfushës.

Nevoja për të marrë një tjetër lojtar lindi mbrëmjen e se mërkurës me dëmtimin e Jordan Henderson gjatë ndeshjes së fituar 2-1 me përmbysje përballë Newcastle. Henderson mendohet se nuk do të jetë më gjendje të japë kontributin e tij në fushë në pesë ndeshjet e ardhshme, duke përfshirë dy sfidanë Champions dhe transfertën me Chelsea-n, në “Stamford Bridge”.

Gjendja e kapitenit të “The Reds” do monitorohet me shumë kujdes, pasi dëmtimi ka qenë i rendë. Gjermani nuk mund të mbështetet as te Thiago Alcantara, Naby Keita dhe Alex Oxlade-Chamberlain.

Drejtuesit e Liverpoolit u vunë menjëherë në lëvizje duke kontaktuar homologët e Juves, me të cilët kanë rëndë dakord për huazimin e brazilianit gjatë këtij sezoni. Për lojtarin që nuk është në planet e Allegrit ka pasur interes edhe nga Wolves, Sportingu i Lisbonës dhe Valencia muajin e kaluar.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...