Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Mesfushori i Anglisë “kërcënon” Francën: Bëjnë mirë të na kenë frikë, nuk na marrin seriozisht!

Anglia kaloi me sukses provën në fazën e 1/8-tave në Katar 2022 teksa mposhti me rezultatin 3-0 Senegalin. Tre Luanët nuk e vendosën në asnjë moment në dyshim kualifikimin ndërsa tashmë në çerekfinale, vjen prova e vërtetë, ajo përballë Kampionëve në fuqi të Francës. Megjithatë, mesfushori Declan Rice nuk i druhet aspak përballjes me “Gjelat” ndërsa thekson se janë të tjerët ato që duhet t’i frikësohen një përballje me Anglinë.

“Kombëtaret e tjera të mbetura në garë tashmë duhet të fillojnë dhe të na e kenë frikën. Ne jemi një skuadër e madhe, por nuk po na i japin të gjitha meritat që na takojnë. Kur skuadrat e tjera si Argjentina apo Holanda fitojnë me lehtësi ndeshjet e tyre, theksohet fakti se janë shumë të forta ndërsa e kundërta ndodh me ne”, u shpreh Rice.

Sfida kundër Francës është planifikuar të luhet të shtunën më datë dhjetë dhjetor duke nisur nga ora 20:00.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...