Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Mesfushori italian i sinqertë: Spanja shumë lart, “na e nxiu jetën”

Italia vuajti shumë përballë Spanjës, takim që e humbi vetëm 1-0 për shkak të pritjeve të shumta vendimtare të Gigio Donnarummës.

Bryan Cristante, pjesë e Romës në Serie A, pranon dominimin dhe superioritetin iberik, ndërkohë që tenton të karikojë shokët në lidhje me “finalen” ndaj Kroacisë.

Spanja na vuri poshtë dhe e meritoi fitoren. Nuk po mundnim të riniseshim, kjo për meritë të spanjollëve, të cilët zhvilluan një ndeshje të madhe. Ata kështu janë, ta ‘nxijnë jetën’ me qarkullimin e topit.

Lexo edhe:

Dhe kur arrin ta rikuperosh topin je shumë i lodhur për t’u nisur në kundërsulm. Gjithsesi, ne kemi edhe një ndeshje tjetër. Kroacia është e fortë, por të fortë jemi dhe ne.

Objektivi ynë është kualifikimi, por duhet ta analizojmë mirë ndeshjen me Spanjën. Çështja e kualifikimit është në dorën tonë, duam të rikthehemi të fitorja”, deklaroi mesfushori italian.

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...