Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Mesfushori kryen vizitat mjekësore në Londër, gati firma me Tottenhamin

Tottenhami i Antonio Contes bën një tjetër goditje në merkato, të tretën e kësaj vere, pas portierit Fraser Forster dhe anësorit kroat Ivan Perisic. Këtë herë bëhet fjalë për mesfushorin nga Mali, Yves Bissouma, i cili sezonin që lamë pas ishte pjesë e skuadrës së Brightonit.

Futbollisti 25-vjeçar ndiqej nga shumë klube, por ka zgjedhur Spurs-at për të vijuar karrierën, teksa paraditen e sotme ka kryer edhe vizitat mjekësore dhe tani ka mbetur vetëm të zyrtarizohet nga ana e skuadrës londineze.

Për kartonin e Bissouma Tottenham ka paguar rreth 28 milionë euro në arkat e Brightonit, teksa tashmë mbetet që mesfushori nga Mali të justifikojë investimin dhe besimin e trajnerit Antonio Conte.

Sezonin që lamë pas, Bissouma luajti 28 ndeshje me Brightonin, duke shënuar dy gola dhe dhënë dy asiste, teksa njërin prej golave e ka shënuar pikërisht ndaj Tottenhamit të Antoion Contes, duke bindur këtë të fundit ta marrë në ekip këtë verë.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...