Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Mesfushori shqiptar largohet për t’i bërë vend Fabregasit, do të luajë sërish në Serinë C

Como është një nga skuadrat më aktive në merkato, në Serinë B, pasi ka sjellë disa futbollistë, me synimin për t’u rikthyer në elitën e futbollit italian.

Emri më i bujshëm është padyshim mesfushori spanjoll Cesc Fabregas, i cili ishte i lirë pasi i përfundoi kontrata me Monacon dhe zgjodhi pikërisht klubin Lombard për të vijuar karrierën.

Për t’i bërë vend Fabregasm, klubi i Comos ka vendosur të largojë mesfushorin shqiptar Elvis Kabashi, i cili do të luajë sezonin e ardhshëm në Serinë C me skuadrën e Reggianës.

Mesfushori 28-vjeçar është rritur te Juventusi dhe ka luajtur dy ndeshje me Shqipërinë U19, por më pas refuzoi Kombëtaren Kuqezi, pasi pretendonte një ftesë nga Italia. Megjithatë që atëherë gjërat shkuan keq e më keq për të, pasi karriera i erdhi në rënie dhe ka milituar kryesisht në ligat e ulëta italiane.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...