Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Mesfushori spanjoll nuk ka dyshime: Te PSG fitoj Ligën e Kampionëve

Mesfushori 25-vjeçar spanjoll, Carlos Soler la Valencian këtë verë për t’u bashkuar me Paris Saint Germain, teksa në një intervistë për mediat franceze deklaroi se erdhi në “Parkun e Princave” për të fituar Ligën e Kampionëve.

Soler spiakti me Valencian në 5 sezonet e fundit dhe kishte tërhequr vëmendjen e shumë klubeve, në Spanjë e jashtë saj, por zgjodhi pikërisht skuadrën e drejtuar nga trajneri Galtier për të vijuar karrierën.

“Arma ime më e fortë është që përshtatem shpejt dhe përmirësohem vazhdimisht. Kisha shumnë oferta këtë verë dhe e kasha vendosur të largohem për të luajtur në një ekip ku kam mundësi të fitoj trofe. Kur erdhi PSG-ja, nuk pata më dyshime, pasi dëshiroj të fitoj Champions Leaguen dhe në këtu kam më shumë mundësi t’ia dal. Është një kënaqësi të luash në “Parc des Princes” përkrah emrave si Messi, Mbappe e Neymar, ndaj jam gati të bëj më të mirën time”, u shpreh Soler.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...