Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Mësohet numri që do të mbajë Mbappe, ndryshimet te fanellat e Realit

Reali i Madridit njoftoi disa ndryshime për sa i përket numrit që do të veshë secili lojtar sezonin e ardhshëm, me theks tek Kylian Mbappé, i cili do të jetë numri 9.

Sulmuesi francez tashmë do të mbajë fanellën që ka mbetur pa pronar që nga largimi i bashkatdhetarit të tij, Karim Benzema, dhe që Cristiano Ronaldo e përdori gjithashtu në sezonin e tij të parë te gjigantët spanjollë (2009/2010).

Klubi mbretëror njoftoi gjithashtu se francezi do të prezantohet në “Santiago Bernabéu” më 16 korrik.

Fede Valverde nuk mban më numrin 15 në shpinë dhe ka mbetur me numrin 8, si pasojë e largimit të gjermanit Kroos, i cili i dha fund karrierës së tij futbollistike. Mesfushori gjerman kishte konfirmuar disa javë më parë se Valverde ishte trashëgimtari i numrit që ai mbante ën fanellë.

Lexo edhe:

Camavinga gjithashtu merr një numër të ri: mesfushori francez mbante numrin 12 në shpinë, por, me largimin e Nacho Fernández, ai bëhet numri i ri 6 i klubit “Merengues”.

Tchouaméni heq numrin 18 dhe fillon të mbajë numrin 14, ndërsa Arda Guler, i cili luajti me numrin 24 sezonin e kaluar, do të mbajë numrin 15.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...