Futboll

Messi 100 gola në Europë, por i çudit të gjithë me veprimin e tij

Atë që nuk realizoi dot ndaj Sportingut të Lisbonës, Lionel Messi e arriti ndaj Olympiacosit. Me golin që i shënoi skuadrës greke, 5-herë fituesi i Topit Artë vendosi një tjetër rekord personal duke u bërë i dyti lojtar në historinë e futbollit që arrin shifrën e 100 finalizimeve në kompeticionet europiane. 100 gola me Barcelonën jashtë kufijve të Spanjës, 97 prej tyre në Champions League dhe 3 në Superkupën e Europës. Vetëm Cristiano Ronaldo i cili deri tani ka realizuar 113 gola në Europë në nivel klubesh është më mirë se Messi në këtë aspekt.

Çfarë ishte ajo që hëngri Lionel Messi në ndeshjen që Barcelona fitoi me shifrat 3-1 ndaj Olympiacosit në Champions. Veprimi i argjentinasit ka bërë xhiron e internetit me Messin që  gjatë sfidës ndaj skuadrës greke ka nxjerrë diçka nga çorapja e tij dhe më pas e ka futur në gojë. Pyetja që i intrigon të gjithë tashmë është çfarë hëngri Leo Messi?!

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency