Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Messi-1000, nëse arrin finalen, thyen rekordin e legjendës gjermane

Lionel Messi përballet sonte me pengesën e tij të katërt në tentativën e fundit për t’u bërë kampion bote për herë të parë në karrierën e tij. Ndaj Australisë, Messi luan ndeshjen e tij të 1000-të si profesionist, duke përfshirë sfidat me Kombëtaren e Argjentinës (168), Barçën (778) dhe PSG-në (53). Gjithsej 999 takime në 19 vite karrierë profesionale.

Kundër Australisë, Leo Messi do të arrijë 23 paraqitje në Botëror, vetëm dy më pak se rekordi historik i gjermanit Lothar Matthäus, i cili me 25 ndeshje është lojtari me më së shumë paraqitje në Kupat e Botës në historinë e futbolli.

Në këto 999 ndeshje, Messi ka shënuar 787 gola me Argjentinën, Barcelonën dhe PSG-në. Leo vazhdon të shkruajë historinë dhe i mungojnë katër ndeshje që të bëjë HISTORINË.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...