Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Messi? Barça nuk është si PSG, që hap rubinetin dhe nxjerr miliona”

Presidenti i La Liga-s, Javier Tebas ka komentuar mundësinë e rikthimit të Lionel Messit te Barcelona.

Në një prononcim për RMC Sport, Tebas deklaroi: “E shoh të komplikuar rikthimin e Messit te Barça.

Ka akoma kohë, por katalanasit duhet të shesin dhe të ulin nivelin e pagave të lojtarëve.

Mos të harrojmë që mungon edhe një informacion i rëndësishëm: paga e Messit.

Lexo edhe:

Barcelona nuk është si PSG-ja, që hap rubinetin dhe nxjerr para për të paguar pagat e lojtarëve.

Katalanasit e kanë të nevojshme të ulin kufirin e pagave. Vetëm kështu mund të firmosin me lojtarë të rinj.

Është njësoj si metroja: njerëzit duhet të dalin jashtë për të lejuar futjen e personave të tjerë”, theksoi Tebas.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...