Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Messi Di Maria, Lautaro…, zbardhet lista e Argjentinës për ndeshjet kundër Uruguait dhe Brazilit

Përfaqësuesja e Argjentinës, e drejtuar nga Lionel Scaloni, do të luajë kundër Uruguait dhe Brazilit ndeshjet që korrespondojnë me raundet 5 dhe 6 të kualifikueseve të Botërorit të ardhshëm, që do të zhvillohet në vitin 2026.

Skuadra bardhekaltër ka një avantazh të thellë në klasifikim dhe është me një këmbë në Botërorin e ardhshëm. Pas fitores në katër raundet e para, Argjentina renditet e para me dymbëdhjetë pikë dhe është pesë pikë përpara ndjekësve të saj më të afërt, që janë Brazili, Uruguai dhe Venezuela.

Në listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjet kundër Uruguait dhe Brazilit nuk mund të mungonte Lionel Messi, i cili e ka lënë të hapur mundësinë për të qenë i pranishëm në eventin madhor të vitit 2026.

Lexo edhe: 

Lista e Scalonit

Portierë:

Emiliano Martínez – Aston Villa

Franco Armani – River Plate

Juan Musso – Atalanta

Walter Benitez – PSV Eindhoven

 

Mbrojtës:

Pablo Maffeo – Mallorca

Nahuel Molina – Atlético de Madrid

Germán Pezzella – Real Betis

Cristian Romero – Tottenham

Lucas Martínez Quarta – Fiorentina

Nicolás Otamendi – Benfica

Marcos Acuña – Sevilla

Francisco Ortega – Olympiakos

Nicolás Tagliafico – Olympique Lyonnais

Mesfushorë:

Leandro Paredes – Roma

Guido Rodríguez – Real Betis

Enzo Fernandez – Chelsea

Rodrigo de Paul – Atlético de Madrid

Ezequiel Palacios – Bayer Leverkusen

Giovani Lo Celso – Tottenham

Alexis Mac Allister – Liverpool

Sulmues:

Paulo Dybala – Roma

Angel Di Maria – Benfica

Leo Messi – Inter Miami

Julián Álvarez – Manchester City

Lautaro Martínez – Inter Milan

Nicolás González – Fiorentina

Lucas Ocampos – Sevilla

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...