Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Messi e ka ndarë mendjen”, në Francë zbulojnë vendimin e tij

Në Francë janë të sigurt për të ardhmen e Lionel Messit. Argjentinasi ndodhet në vitin e fundit të kontratës me PSG-në.

Shumë po flitet për një transferim të tij në Arabinë Saudite. Al Hilal dëshiron ta bëjë lojtarin më të paguar në histori.

Por mbetet e hapur edhe pista Barcelona. Në “Camp Nou” shpresojnë të rikthimi i shtatë herë fituesit të Topit të Artë.

LEXO EDHE:

Footmercato shkruan se Messi ka vendosur të riveshë fanellën e Barcelonës, skuadrës së tij të zemrës ku kaloi vitet më të bukura.

35-vjeçari ndodhet në kontakte të vazhdueshme me trajnerin Xavi. Ky i fundit e ka shprehur gjithmonë me zë që shpreson ta ketë Messin pjesë të skuadrës.

Ndërkohë nuk përjashtohet mundësia e transferimit në MLS. David Beckham është gati t’i plotësojë çdo dëshirë për ta patur tek Inter Miami.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...