Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Messi, finalist i Botërorit, Barcelona mbush arkat

Siç ka njoftuar “El Mundo Deportivo”, Barcelona do të përfitojë një shumë të majme parash nga FIFA për pjesëmarrjen e futbollistëve të saj në “Katar 2022”. Shuma e përfituar nga klubi katalan mund të arrijë deri në 3.88 milionë euro pasi 23 lojtarë dhe ish-lojtarë “blaugrana” dha kontribut për përfaqësueset respektive në finalet e Botërorit.

Në një marrëveshje mes ECA-s (Shoqata e Klubeve Europiane) dhe FIFA-s, kjo e fundit duhet të paguajë 10 mijë euro në ditë për çdo lojtar, që ka qenë anëtar i klubit të tij nga gushti 2020 deri më sot dhe ishte në Kupën e Botës, në Katar. Kështu, Barcelona do të përfitojë një shifër të konsiderueshme edhe falë atij që tashmë është ish-lojtari i saj dhe finalisti i Kupës së Botës, Leo Messi.

 

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...