Rusi 2018

Messi: Frika kaloi, do ishte çmenduri të mbeteshim jashtë

Ai konsiderohet nga të gjithë si futbollisti më i mirë në Botë për momentin edhe pse Topi i Artë pritet të shkojë sërish në duart e rivalit të tij të madh, Cristiano Ronaldos. Ndaj Ekuadorit, Lionel Messi tregoi edhe njëherë tjetër sesa gjenial është pasi me 3-golëshin e realizuar kualifikoi Argjentinën në Kupën e Botës, ndërsa u bë edhe lojtari që ka shënuar më shumë në sfidat plot 20 gola.

Pas vështirësive të shumta frika tashmë ka kaluar, me yllin e Barçës që në një intervistë deklaroi se sfida ndaj Ekuadorit ishte pika e kthesës dhe nga tani e tutje, Argjentina do të vijë në rritje. “Kualifikimi ishte gjëja më e rëndësishme, do të ishte një çmenduri për ne të mbeteshim jashtë Botërorit, tashmë frika ka kaluar dhe do të jemi më të fortë pas kësaj eksperience të vështirë që kaluam”, deklaroi Leo Messi.  5 herë fituesi i Topit të Artë i shpëtoi fytyrën edhe Jorge Sampaolit që mund të hynte në histori si trajneri që nuk do të çonte dot Argjentinën në Botëror pas plot 40 vitesh. Ish tekniku i Sevillas thuri elozhe për 30-vjeçarin duke e cilësuar Messin si më të mirin e historisë së futbollit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top