Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Messi, i padëshiruar nga ultrasit St Louis, ndalohen fanellat e “Pleshtit”

Transferimi i Lionel Messit në MLS ka ndikim të pazakontë. Po shiten pa fund fanella me numër 10 e argjentinasit, por ka vende ku uniforma e “Pleshtit” është e ndaluar.

Messi, megjithëse nuk ka zbritur ende në fushë, por shkakton “tërmet” në Shtetet e Bashkuara, por ka edhe nga ata ultras që nuk duan t’ia dinë për kampionin e botës: ata janë tifozët më radikalë të qytetit të St Louis.

Të shtunën, Inter Miami vizitoi St Louis në një ndeshje të MLS dhe skuadra e re e Messit u mposht 3-0. Por para ndeshjes, tifozët paralajmëruan se nuk donin të shihnin fanella me emrin e Messit, të asnjë klubi që lidhet me amerikano-jugorin, madje as nga Grandoli, klubi i fëmijërisë së tij.

Lexo edhe: 

“Kjo ka qenë politika jonë që nga dita e parë. Fanellat e ekipit kundërshtar mund të vishen kudo tjetër në stadium, por seksioni ynë i tifozëve është jashtëzakonisht i rëndësishëm për ne dhe ata janë rrahjet e zemrës sonë. Ne jemi krenarë për mbështetësit tanë dhe ambientin e jashtëzakonshëm që ata kanë krijuar në CITYPARK”, thanë ultrasit e St Louis për Télam.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...