Futboll

Messi ironizon Italinë: Ishte ndeshje e ekuilibruar… për 20 minutat e para

Lionel Messi shfaqi një formë mjaft të mirë në ndeshjen e mbrëmshme mes Italisë dhe Argjentinës (Finalissima). Pas sfidës së fituar 3-0 nga bardhekaltrit, shtatë herë fituesi i “Topit të Artë” deklaroi se kampionia në fuqi e Europës luajti si e tillë vetëm 20 minuta:

“Ishte një ndeshje e ekuilibruar deri në momentin e golit të parë. Italia është një skuadër e madhe, gjatë 20 minutave të para e patëm të vështirë të kontrollonim Jorginhon, por pas golit loja ndryshoi krejtësisht. Të mbyllësh ndeshjen kështu, me këtë lumturi, është diçka e bukur. Ky grup përcjell gëzim, më ka ndodhur gjatë gjithë vitit sa herë kam ardhur në kombëtare”.

Kupa e Botës: “Ne vazhdojmë të rritemi, kjo është ajo që kërkojmë. Ne e dallojmë ditë pas dite, vazhdojmë të përmirësohemi, por gjithashtu e përsëritim se nuk jemi kandidatët më të fortë për ta fituar trofenë. Ne do të konkurrojmë fort me këdo. Ne i kemi gjërat të qarta në mendje, por duhet të vazhdojmë të rritemi dhe të përmirësohemi.”

Përballja me një përfaqësuesja Europiane: “Nuk e di nëse na duhej. Jemi të vetëdijshëm se kush jemi. Nuk ka rëndësi kush është epërsi, të gjitha ndeshjet i kemi luajtur njësoj, por ishte një provë e mire, sepse Italia është një ekip i madh.”

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency