Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Messi: Jam i zemëruar, por skuadra e rregulloi gabimin tim!

LUSAIL CITY, QATAR - NOVEMBER 26: Lionel Messi of Argentina is seen during the warm up prior to the FIFA World Cup Qatar 2022 Group C match between Argentina and Mexico at Lusail Stadium on November 26, 2022 in Lusail City, Qatar. (Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Leo Messi humbi një penallti, në ndeshjen Argjentinë-Poloni e cila përfundoi me rezultatin 0-2, por që deri në ato momente ishte 0-0.

Duke folur për mediet pas kësaj përballje, e cila i siguroi Argjentinës raundin e 1/8-ave, Messi theksoi se ndjehej i zemëruar me veten e tij.

“Jam i zemëruar që kam humbur penalltinë, por skuadra reagoi fuqishëm pas gabimit tim. Ne e dinim që pas golit të parë loja do të ndryshe. Tani fillon një Botëror tjetër dhe shpresojmë të vazhdojmë të fitojmë si sonte. Ndeshja kundër Australisë do të jetë shumë e vështirë. Kushdo mund këdo, gjithçka është shumë e ekuilibruar. Duhet të përgatitemi për ndeshjen në mënyrën më të mirë të mundshme, siç bëjmë gjithmonë“,- përfundoi Messi.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...