Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Messi? Jo, dy të tjerë ishin vendimtarë në fitoren e Argjentinës”

Ish-portieri i njohur argjentinas, Hugo Gatti ka idetë e tij rreth fitores së Botërorit Katar 2022 nga Argjentina. “El Loco”, futbollisti me më shumë ndeshje në historinë e kampionatit argjentinas (765) foli në lidhje me protagonistët e kombëtares latine.

Gatti këmbëngul se nuk ishte Leo Messi lojtari më vendimtar në fitimin e Botërorit të tretë nga skuadra albiceleste, duke zgjedhur dy të tjerë përpara kapitenit.

Jo, Messi nuk ishte vendimtar: i tillë ishte Emiliano Martinez. I jashtëzakonshëm! El Dibu priti gjithçka, madje edhe penalltitë.

 

Edhe në minutën e fundit të ndeshjeve të ndryshme ai kreu pritje të shkëlqyera. Prandaj them se ai ishte vendimtar në fitoren e Argjentinës, dhe jo Messi.

Dua të them edhe një gjë tjetër. Në sulm, Di Maria bëri diferencën më shumë se Messi, për më tepër duke luajtur për Leon”, deklaroi Hugo Gatti.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...