Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Messi ka planifikuar kthimin te Barcelona, ja kur pritet të zbarkojë në “Camp Nou”

Lionel Messi, kampioni i saposhpallur i botës me Argjentinën, pas dhjetë ditësh do të jetë i lirë të nisë kontaktet me çdo klub për sezonin e ardhshëm, pasi në qershor i përfundon kontrata me PSG-në.

Presidenti Al Khelaifi deklaroi pas finales me bindje të plotë se “Pleshti” do të qëndrojë në Paris, por asgjë nuk është vendosur.

Sipas “El Mundo Deportivos”, ka 90% shanse që Messi të qëndrojë aty ku është, pasi është i lumtur në Paris. E njëjta gjë vlen edhe për familjen e tij dhe për momentin ideja për t’u larguar nuk duket se ka zënë vend.

Sipas gazetës “La Vanguardia”, megjithatë, kampioni argjentinas tashmë i ka bërë të ditur trajnerit Xavi synimin e tij për t’u rikthyer në Barcelonë. Mundësia është që Messi të luajë edhe një vit në klubin e fuqishëm të Ligue 1 dhe më në fund të kthehet në Katalunjë në verën e vitit 2024.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...