La Liga

Messi kalon shifrat e Neymarit, PSG “boom” të ardhurash nga argjentinasi

Impakti i nënshkrimit të Lionel Messit me PSG ishte i menjëhershëm në klubin francez. Sipas “L’Equipe”, transferimi i argjentinasit në “Parc des Prince”, pati një ndikim fenomenal në ekonominë e klubit, madje edhe më të madh se në momentin e blerjes së Neymarit. Fanella e Leo Messit shitet 50 për qind më shtrenjtë se ajo e Neymarit, kur mbërriti te PSG.

Për shkak të rritjes së shitjeve, kompania që siguron uniformat për klubin parizien nxori në treg ​​një version të quajtur “fan jersey”, me një stok prej 100 000 fanellash, që do të shiten me 45 euro copa, pra me një vlerë më e ulët se versioni që shitet zakonisht.

“L’Equipe” gjithashtu raportoi se ardhja e Leo Messit krijoi një shtim të ndjeshëm të fansave në rrjetet në rrjetet sociale të PSG.

Platformat e ndryshme të klubit përjetuan një rritje prej 20%, pra rreth 25 milionë ndjekës të rinj. Paris Saint-Germain tejkaloi 140 milionë ndjekës dhe ka tejkaluar markat e njohura si Chanel, Dior ose Louis Vuitton.

Firma me Messin gjithashtu tërhoqi interes për kontrata të reja. PSG mbylli marrëveshjet me partnerë të rinj: Christian Dior u zëvendësua Hugo Boss si një markë veshjesh për klubin dhe më pas ata mbyllën një marrëveshje me Crypto, platforma e kriptovalutave numër 1 në botë, e cila do të paguajë midis 25 dhe 30 milionë euro në sezon për tri vitet e ardhshme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency