Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

“Messi kishte 4 Topa të Artë në moshën e Mbappe, dikush t’ia kujtojë francezit”

PSG po bën mirë në fushë, por raporti i thyer mes Kylian Mbappe dhe brazilianit Neymar ka trazuar ujërat në kampin e kampionëve të Francës.

Ish-goleadori i Manchester United dhe kombëtares angleze, Wayne Rooney ka thumbuar yllin francez në prononcimin e fundit, ku ndër të tjera shprehet:

Një lojtar 22-23 vjeçar që i bie Messit në shpatull… Nuk kam parë kurrë një ego më të madhe në jetën time.

Dikush duhet t’i kujtojë Mbappe-së që kur Messi ishte 22 vjeç, ai kishte fituar katër Topa të Artë”, deklaroi Rooney.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...