La Liga

Messi magjik, Barça mposht Elchen dhe ndez La Ligan

Barcelona nuk bën dy gabimeve radhazi në LaLigas. Pas barazimit me Cadizin në “Camp Nou”, ekipi “blaugrana” fitoi thellë 3-0 ndaj Elches në një sfidë të prapambetur që i përket javës së parë të kampionatit. Arkitekti i këtij suksesi ishte ishte ai i zakonshmi, Lionel Messi, autor i dy golave dhe frymëzues në rastin e golit të tretë të shënuar nga Jordi Alba.

Pjesa e parë, në fakt, u mbyll pa gola, por Barcelona shpërtheu në të dytën, madje duke shënuar gola për manual, me regjisor gjashtë herë fituesin e Topit të Artë. Të parin Messi e shënoi sapo nisi pjesa e dytë, i shërbyer me zgjuarsi nga Braithwaite. Edhe të dytin e pati si lodër fëmijësh, në këtë rast pas një asisti të pabesueshëm të de Jong, që e nuhati vendndodhjen e argjentinasit pa e kthyer fare kokën.

Në rastin e golit të 3-0, Messi hapi lojën në krahun e majtë për Braithwaite, i cili ftoi me kokë Jordin Alban, me anësorin e Barçës që shënoi me stilin gërshërë. E pabesueshme se çfarë humbi Antoine Griezmann në dy aksione të njëpasnjëshme. Në rastin e parë (81’) goditi traversën dhe më pas e çoi topin mbi tra, ndërsa në rastin e dytë (84’), pasi shmangu edhe portierin tundi rrjetën e jashtme.

Me këtë fitore Barcelona e ndez më shumë se kurrë garën për titull në La Liga, duke e ngushtuar në pesë pikë diferencën me Atleticon dhe vetëm dy me Realin.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency