Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Messi më i miri në histori? Ronaldinho e thjeshton: Më i miri i epokës së vet

Ronaldinho ka luajtur me Lionel Messin te Barcelona dhe i di mirë aftësitë dhe kualitetin e yllit argjentinas.

Në një prononcim për Eleven, legjenda braziliane, i cili nuk e ka fshehur kurrë admirimin për “pleshtin” i përgjigjet në këtë mënyrë pyetjes nëse lojtari i PSG-së është më i miri në historinë e futbollit.

E vështirë ta thuash që Messi është më i miri në histori, pasi ka futbollistë të tjerë të mëdhenj. Nuk më pëlqen të bëj krahasime.

Maradona, Pele, ka shumë lojtarë të mëdhenj, secili prej tyre ka qenë më i madhi në epokën e vet”, deklaron Ronaldinho.

Më pas një koment për Barcelonën, që me Xavin në stol dhe një merkato cilësorë është kthyer të luajë bukur dhe të fitojë.

Barça ka një trajner të madh dhe futbollistë fantastikë. Ka edhe talente të rinj, ekipi ka gjithçka për t’u kthyer në krye”, deklaroi një nga gjenitë e lojës më të bukur me top.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...