La Liga

Messi merr Këpucën e Artë për herë të katërt, barazon Ronaldon

Lione Messit iu dorëzua këtë të premte trofeu i Këpucës së Artë, çmim të cilin e fiton për të katërtën herë në karrierë si golashënuesi më i mirë në Europë. Argjentinasi, sezonin e kaluar realizoi 37 gola në La Liga, duke barazuar rekordin e Cristiano Ronaldos, që gjithashtu e ka fituar katër herë këtë trofe individual. Pas dy futbollistëve më të mirë të kampionatit spanjoll, nga dy herë e kanë fituar Këpucën e Artë emra të tillë si Muller, Eusebio, Georgescu, Fernando Gomes, McCoist, Jardel, Henry, Forlán dhe Luis Suárez. Pasi e mori këtë çmim, Messi deklaroi:

“Jam përmirësuar shumë në lojën time, duke i shtuar gjëra të reja repertorit tim.”

Sulmuesi “blaugrana” foli edhe për përplasjen me Valencian, këtë fundjavë.

“Ne jemi në krye të La Ligas. Valencia ka ndërtuar një skuadër shumë të fortë dhe ka një trajner të madh dhe me ide të qarta. Luan vetëm një here në javë dhe ka mundësi të pushojë. Do të jetë një takim shumë i vështirë për ne, aq më tepër që luajmë në transfertë.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency