Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Messi mund të lërë Barçën, e kërkon me ngulm Guardiola

Kontrata e Lionel Messit me Barcelonën përfundon në qershorin e ardhshëm dhe argjentinasi ende nuk ka pranuar të rinovojë. Pavarësisht deklaratave të presidentit Bartomeu, Messi nuk duket aspak i bindur të rinovojë me katalanasit, që edhe këtë verë nuk arritën të kënaqin dëshirat e tij në merkato.

Nga Barça u largua Neymar, por drejtuesit dështuan të sjellin Coutinhon, duke u mjaftuar me Dembele, një 19 vjeçar që nuk i ngjall aspak besim Messit, se mund të ndihmojë për të qenë konkurues.

Mediat angleze raportojnë se Pep Guardiola po përpiqet të shfrytëzojë në maksimum situatën e Messit në Spanjë, për ta marrë atë te City. Ai ka kontaktuar personalisht argjentinasin dhe është i gatshëm të bëjë një ofertë bindëse në muajin janar ndaj Barçës, që kjo e fundit të mos e humbë me parametra zero, Messin në muajin qershor.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...