Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Messi nderon shokët e kombëtares, një dhuratë speciale për këdo që ishte në Katar

Lionel Messi dhe Argjentina triumfuan në Katar teksa kombëtarja “albiceleste” nën udhëheqjen e “pleshtit” u shpall për herë të tretë në historinë e saj, Kampione e Botës.

Festa në popullin argjentinas si dhe në skuadrën e drejtuar nga trajneri Lionel Scaloni ishte e jashtëzakonshme duke qenë se e ndiqni një trofe kaq prestigjioz prej shumë vitesh, i fundit ai me Diego Armando Maradonën në vitin 1986.

LEXO EDHE: 

Ndërkohë, për të rikthyer edhe një herë atmosferën festive në kampin e Argjentinës, mendon Lionel Messi. Kapiteni i ka dhuruar të gjithë grupit të futbollistëve që ishin në Katar nga një Iphone të cilët janë të dizenjuar me ar 24-karatsh. Një dhuratë e cila prek shifrën e 175.000 dollarëve teksa secili Iphone mban numrin dhe emrin e futbollistëve te kombëtares.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...