Futboll

Messi: Turp që Mane u rendit i katërti për “Topin e Artë”

Lionel Messi ngre në qiell sulmuesin e Liverpoolit, Sadio Mane, madje e quajti një turp faktin që futbollisti afrikan u rendit i i katërti për çmimin e Topit të Artë. Messi e fitoi për herë të gjashtë në karrierën e tij në Paris të hënën, këtë trofe prestigjioz, duke mposhtur konkurrencën e Virgil van Dijk, shokut të skuadrës së Mane. Cristiano Ronaldo ishte i treti, ndërsa Mohamed Salah i pesti. “Ylli” i Barcelonës shpjegoi gjithashtu pse votoi për Mane për çmimin e FIFA-s “The Best”.

“Është turp të shohësh Mane të përfundojë në vendin e katërt,” – deklaroi Messi për Canal +. -“Unë mendoj se ka pasur shumë lojtarë të shkëlqyeshëm këtë vit. Kjo ishte arsyeja pse ishte e vështirë të zgjidhje një lojtar të veçantë. Por unë zgjodha Sadio Mane (për çmimin The Best), sepse ai është një lojtar që më pëlqen. Mane zhvilloi një sezon të shkëlqyeshëm me ekipin e Liverpoolit, prandaj e zgjodha. E përsëris, ka pasur shumë lojtarë të shkëlqyeshëm këtë vit, kështu që zgjedhja ishte e vështirë.”

Mane tregoi me performancën e fundit në fitoren 5-2 të Liverpoolit ndaj Evertonit në derbin e Merseyside të mërkurën në mbrëmje se përsë konsiderohet ndër më të mirët në qarkullim.

Sulmuesi anësori ishte i vetmi pjesëtar i “tredhëmbëshit” të famshëm të Liverpoolit në fushë dhe la shenjë duke shënuar një gol dhe asistuar në dy të tjerë, për Origin dhe Xherdan Shaqirin.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency