Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Messi: U desh të vuanim shumë, kualifikim impresionues!

Protagonist absolut në çerekfinale përballë Holandës, Lionel Messi dha pas ndeshjes së kualifikimi i ka sjellë shumë gëzim popullit argjentinas:

“Ka shumë gëzim, shumë lumturi. Nuk donim të shkonim në kohën shtesë dhe te penalltitë, por duhej të vuanim dhe ia dolëm… Impresionuese! Jemi ndër katër skuadrat më të mira në botë sepse tregojmë se duam të luajmë çdo ndeshje me të njëjtën dëshirë dhe të njëjtin intensitet.”

Më pas, Messi foli edhe për Kroacinë, kundërshtarin e radhës në gjysmëfinale pas eliminimit të Brazilit: “Ata kanë treguar se janë një skuadër e madhe dhe disa herë kanë luajtur në mënyrë të barabartë me Brazilin. Kanë punuar me të njëjtin trajner për shumë vite dhe njihen shumë mire me njëri-tjetrin”.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...