La Liga

Messi vendos rekord edhe jashtë fushe, mbyllet ankandi për fanellën e golit numër 500

Lionel Messi për rekord edhe jashtë fushës së futbollit, teksa fanella e veshur nga argjentinasi kur shënoi golin e 500-të në karrierë është shitur për shifrën e 425.000 eurove. Goli i Messit përkoi në një El Classico të 23 prillit në vitin 2017, një sfidë të cilën katalanasit e fituan në Madrid kundër Realit me shifrat 2-3 me “pleshtin” që shënoi dy gola dhe festoi në një mënyrë krejtësisht të veçantë para publikut të Santiago Bernabeut.

Diçka e tillë e bëri edhe më tërheqëse fanellën e Messit me kompaninë Casa Goldin që më datë 13 prill hapi ankandin për ta shitur. Sapo kaloi të gjithë testimet të cilat provuan origjinalitetin e fanellës, nisën edhe ofertat e para të cilat kalonin shifrën e 100.000 eurove derisa më datë 1 maj u arrit edhe pika kulmore e ankandit me një ofertë prej 425.000 euro, shifër e cila rezultoi të ishte fituese.

Në këtë formë, koleksionisti misterioz do të mund të shijoj dhe të personalizoj një nga fanellat të cilat faktojnë madhështinë e Lionel Messit, aq më tepër një bluzë e cila përkon edhe me një nga ndeshjet më spektakolare kundër Real Madrid.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency