Futboll

Messi zbulon Detin e Kuq dhe nënshkruan marrëveshjen e re

Lionel Messi udhëtoi këtë të hënë drejt Jeddah, qytet në Arabinë Saudite, për nënshkrimin e një marrëveshjeje me Ministrinë Saudite të Turizmit. Në vendin saudit ai u prit nga Ahmed Al Khateeb, ministër i linjës. Nga Franca zbulojnë se Messi do të ketë rolin e ambasadorit të vendit suadit. Leo shoqërohej nga një i afërm dhe nga Leandro Paredes, një nga bashkëlojtarët e tij në ekipin parisien dhe në Kombëtaren e Argjentinës.

“Jam i lumtur që po mirëpres Lionelin. Jemi të kënaqur që ai po eksploron thesarin e Detit të Kuq, stacionin e Jeddah dhe historinë tonë të lashtë. Kjo nuk është vizita e tij e parë në Mbretëri dhe nuk do të jetë e fundit,” – deklaroi zyrtari i lartë i qeverisë së Arbisë Saudite.

Vetë lojtari postoi një foto të bukur të tij në Instagram ku shkruhej: “Duke zbuluar Detin e Kuq. Vizitoni Arabinë Saudite!”

Klubi i Messit, PSG, është në pronësi të Katarit, një vend që kishte një polemikë e fortë diplomatike prej disa vitesh me Arabinë Saudite, ndonëse në prag të Botërorit, gjithçka duket se është më e normalizuar. Një paqe që ndoshta ka bërë të mundur këtë marrëveshje të “yllit” argjentinas me vendin saudit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

 

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency